Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2015/2016 » Spotkanie teatralne w Teatrze Lalka

Spotkanie teatralne w Teatrze Lalka

W poniedziałek 21 marca kolejna grupa uczniów klasy 1b z panią Dominiką Miaz uczestniczyła w spotkaniu teatralnym w ramach projektu międzynarodowego Nasza Mała Biblioteka w Teatrze Lalka. Tym razem obejrzeliśmy spektakl pt. "Goście Małej Zimy". Scenariusz przygotował Kęstutis Kasparavičius, autor jednej z książek omawianych w ramach projektu.
Na scenie zobaczyliśmy bohaterów książek z naszego projektu. Strasznowiłkę, złośliwą, trochę dziwną i bardzo bezczelną, ale w rzeczywistości wcale nie taką straszną wróżkę z książki Jana Bauer, Caroline Thaw „Strasznowiłka w Groźnym Gąszczu". Wielkiego Trolla, żyjącego na szczycie lodowej góry, bohatera książki „Piecyk, czapeczka i budyń" Anny Onichimowskiej i Agaty Dudek oraz krowę i pandę bohaterki książki „Mała zima" Kęstutisa Kasparavičiusa.

Dominika Miaz