Biblioteka » Aktualności » 2015/2016 » "Magiczne drzewo" - finał XVI Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego

"Magiczne drzewo" - finał XVI Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego

27.04.2016r. odbył się finał XVI Międzyszkolnego Konkursu  Czytelniczego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt.: „Magiczne drzewo”.

W tym roku gospodarzem konkursu  była Szkoła Podstawowa nr 4 w Legionowie.

Obowiązywała znajomość 3 części „Magicznego drzewa” Andrzeja Maleszki -  pisarza bardzo  lubianego przez dzieci:

1. „Czerwone krzesło”
  2. „Tajemnica mostu”
  3. „Olbrzym”

W konkursie uczestniczyły 3-osobowe drużyny wybrane w etapach szkolnych

z następujących szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 7, SP nr 8 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.

Uczestnicy konkursu jak zwykle zadziwili Jury doskonałą znajomością obowiązującej lektury, a różnice w punktacji były bardzo niewielkie.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce  - Szkoła Podstawowa nr 4

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 !!!

III miejsce –Szkoła Podstawowa nr 1

Reprezentacja naszej szkoły- Jan Balwin kl.4a, Jan Chojnowski kl.5a i Klara Koremba kl.5d zajęła drugie miejsce, ale ze stratą tylko jednego punktu w stosunku do miejsca pierwszego!  Gratulujemy!

Nagrody: Książki, oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta Legionowo, a zakładki i breloczki  przez dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej  pana Tomasza Talarskiego, który był również przewodniczącym jury.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że są wśród uczniów osoby, których czytanie „wkręca”,  którym książka towarzyszy każdego dnia!