Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2015/2016 » Łąka Bogasia przed nasza szkołą - praca uczniów 1b

Łąka Bogasia przed nasza szkołą - praca uczniów 1b

W ramach projektu "Nasza Szkolna Biblioteka" uczniowie klasy 1b zapoznają się z konkretnymi pozycjami literatury dziecięcej. Tym razem na naszym warsztacie znalazła się książka Ingridy Vizbaraite "Bogaś z Zielonej Łąki". Wzruszająca historia szlachetnego rycerzyka Bogasia, który wiedzie szczęśliwe życie na Zielonej Łące, opiekując się jej maleńkimi mieszkańcami. Jednak prędzej czy później każdy rycerz musi wyruszyć w podróż swojego życia. Pewnego dnia Bogaś dosiada więc swego wiernego konika Rogasia i jadą szukać iglastej wyspy dźwięczącej na pustkowiu. To tam, zgodnie z tajemniczą przepowiednią Skarabeusza, mali wędrowcy odnajdą coś, co po powrocie do domu okaże się czymś innym.
Poznaliśmy przygody Bogasia, wykonaliśmy karty pracy
w dodatkowej książce Łamigłówki Literackie i przyszła kolej na zabawę. Korzystając z pięknej, już prawie wiosennej pogody wykonaliśmy kolorową łąkę przed naszą szkołą posługując się oczywiście kredą. Praca ta była świetną zabawą. Mamy nadzieję, że nasze starania zostaną uznane przez autorów projektu, który realizujemy. Kolorowa łąka, którą wykonaliśmy zdobi nie tylko teren naszej szkoły (przynajmniej do pierwszego deszczu ;) ale także reportaż z powstania pracy, do którego zdjęcia wykonywała Pani Dominika Miaz będzie wysłany na konkurs dotyczący właśnie ostatniej naszej lektury. Trzymamy kciuki za finał.