Biblioteka » Aktualności » 2015/2016 » "Cała Polska czyta Makuszyńskiego"

"Cała Polska czyta Makuszyńskiego"

W roku 2016 przypada 20 rocznica nadania imienia Szkole Podstawowej nr 2. Wydarzenie to miało miejsce   31.05.1996 r. Dyrektorem była wówczas Pani Hanna Kujawa.  Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała imię Kornela Makuszyńskiego autora wielu książek dla dzieci. Nasz   Patron  wierzył w człowieka, w to, że w każdej duszy ludzkiej jest wiele dobra i miłości. O tym pisał i tego uczył w swoich książkach.  .

Akt nadania imienia Szkole Podstawowej nr 2 przez Urząd  Miasta Legionowo.

W związku z przypadającą rocznicą biblioteka szkolna w roku szkolnym 2015/2016 realizuje projekt czytelniczy „Cała Polska czyta Makuszyńskiego”.

Naszymi gośćmi byli już:

Waldemar Obłoza, polski aktor telewizyjny i teatralny, który przeczytał naszym uczniom książkę pt. "Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki".

Jerzy Kryszak, polski aktor, satyryk i parodysta, który  przeczytał fragment książki pt „ Awantura o Basię”

Karolina Błaszczak – Modzalewska

Wiceprezydent Miasta Legionowo - Pan Piotr Zadrożny, przeczytał fragment książki pt. "List z tamtego świata".

Tomasz Talarski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie, przeczytał naszym uczniom książkę pt. "Wanda leży w naszej ziemi".

Adam Nadworski, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Legionowie, przeczytał naszym uczniom fragment książki pt. "Wyprawa pod psem"

Robert Wróbel,  Starosta Powiatu Legionowskiego, przeczytał naszym uczniom książkę pt. "O wawelskim smoku"

Janusz Klejment,  Przewodniczący Rady Miasta Legionowo, przeczytał naszym uczniom książkę pt. "Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki".

Renata Sowińska,  Dyrektor Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, przeczytała naszym uczniom książkę pt. "Za króla Piasta Polska wyrasta".

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również rodzice, którzy odwiedzali klasy swoich dzieci.