Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2015/2016 » 17 lutego na całym świecie mali i duzi świętują Dzień Kota!

17 lutego na całym świecie mali i duzi świętują Dzień Kota!

Z tej okazji życzymy wszystkim kocurom i koteczkom miseczek pełnych łakoci, miękkich kolan do leżenia, cierpliwych rąk do głaskania:), myszek do zabawy lub polowania, ale przede  wszystkim najlepszych na świecie, wspaniałych domków – do końca kociego życia, na zawsze:)

Koty są dziś najpopularniejszymi zwierzętami domowymi, goszczą one w około 33% domów w Polsce, wygrywając pod tym względem konkurencję z psami. Mimo iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom. Koty zawsze fascynowały swym majestatycznym pięknem i elegancją ruchu. Zawsze miały też swych zagorzałych wrogów i fanatycznych wielbicieli.


Pomysłodawcą obchodzenia Światowego Dnia Kota w Polsce jest prezes Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia" i redaktor naczelny ukazującego się do 2010 roku miesięcznika KOT, Wojciech-Albert Kurkowski.

Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbywały  się spotkania związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota. Podczas których dzieci opowiadały o swoich kotach, rozwiązywały zagadki, wysłuchały opowiadania E. Lechowicz pt.„Skąd się wzięły koty?”.
Na zakończenie uroczystości wspólnie wykonaliśmy różnymi technikami postać  KOTA.

Gościom bardzo podobały się spotkania, dzięki którym jeszcze bardziej polubiły koty
i z radością będą świętowały ten dzień za rok.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii 

 

Spotkanie z klasą 0a

Spotkanie z klasą 0b

Spotkanie z klasą 1b

Spotkanie z klasą 1d

Spotkanie z klasą 1e