Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2014/2015 » Zdecyduj, co będziesz czytać! - Ogólnopolskie Wybory Książek

Zdecyduj, co będziesz czytać! - Ogólnopolskie Wybory Książek

Na początku marca, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym  w Legionowie, odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Wszystko odbyło się zgodnie z zalecanymi procedurami. Była poprzedzająca wybory akcja promocyjna, na drzwiach biblioteki umieszczono plakat wykonany przez uczniów,  powołano komisję składającą się z uczniów Gimnazjum nr 5, wykonano urnę na głosy  i byli oczywiście wyborcy. Lokal wyborczy znajdował się w czytelni multimedialnej, a opiekę nad całą akcją sprawowały p. Urszula Jankowska i p. Dominika Miaz.

Uczniowie mogli anonimowo zagłosować na swoje ulubione książki. W wyborach wzięło udział 182 uczniów gimnazjum , co stanowi 78% społeczności uczniowskiej gimnazjum oraz 545 uczniów szkoły podstawowej , co stanowi 85% społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej.  Wybory cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów.

Specjalnie powołana do tego komisja podliczyła głosy.

Po wyborach nadszedł czas na uzupełnienie księgozbioru o wskazane przez uczniów pozycje książkowe.