Biblioteka » Aktualności » 2014/2015 » Finał XV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Finał XV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Finał

XV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU  CZYTELNICZEGO

DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„Na tropie tajemnicy”

O6.05.2015r. odbył się finał XV Międzyszkolnego Konkursu  Czytelniczego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt.: „Na tropie tajemnicy”.

W tym roku gospodarzem konkursu  była Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legionowie – filia w Jabłonnie.

Obowiązywała znajomość 3 powieści polskich współczesnych pisarzy dla dzieci:

1. „Nawiedzony dom” – Joanny Chmielewskiej
  2. „Tajemnica człowieka z blizną” – Pawła Beręsewicza
  3. „Felix, Net i Nika i Gang Niewidzialnych Ludzi” – Rafała Kosika

W konkursie uczestniczyły 3-osobowe drużyny wybrane w etapach szkolnych

z następujących szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 7, SP nr 8 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.

Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością obowiązującej lektury, a różnice w punktacji były bardzo niewielkie.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce  - NSP im. Jana Pawła II  (punktów)

II miejsce – SP nr 7                           (   -//-)

III miejsce -SP nr 2                            (-//-)

Reprezentacja naszej szkoły- Gustaw Banak -  kl.5d, Marysia Godlewska –kl.5a i  Monika Witczak- kl.5b  zajęła trzecie  miejsce, ale ze stratą tylko jednego punktu w stosunku do miejsca pierwszego!  Gratulujemy!

Nagrody: Książki, zakładki, plakietki oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta Legionowo.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że są wśród uczniów osoby, których czytanie „wkręca”,  dla których czytanie to ciągle wartości nadrzędne i niezbędne w życiu.