Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2013/2014 » Finał XIV Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla Szkół Podstawowych

Finał XIV Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla Szkół Podstawowych

Finał

XIV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU  CZYTELNICZEGO

DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„Niezwykli są wśród nas”

 

O7.05.2014r. odbył się finał XIV Międzyszkolnego Konkursu  Czytelniczego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt.: „Niezwykli są wśród nas”. W tym roku gospodarzem konkursu  była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego.

Obowiązywała znajomość 3 powieści współczesnych pisarzy dla dzieci:

1. Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Cz.1. Złodziej pioruna –Rick Riordan

2. Koalicja szpiegów. Cz.1. Luminariusz – Agnieszka Stelmaszyk

3. Most do Terabithii – Katherine Paterson

W konkursie uczestniczyły 3-osobowe drużyny wybrane w etapach szkolnych z następujących szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 7, SP nr 8 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.

Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością obowiązującej lektury, a różnice w punktacji były bardzo niewielkie.

Oto wyniki konkursu:

 I miejsce  - SP nr 2  (45,5 punktów)   

II miejsce – SP nr 7  (43   -//-)

III miejsce -SP nr 8  (42,5 -//-)

 

Reprezentacja naszej szkoły- Aniela Jakubowska -  kl.6d, Franek Banak –kl.5d i Jan Siemieniec - kl.6c zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy!

Nagrody: statuetka za pierwsze miejsce, piękne i cenne książki , oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta Legionowo. Nagrody za udział w konkursie wręczono na zakończenie konkursu, natomiast nagrody za 1,2 i 3 miejsce otrzymają zawodnicy podczas uroczystej gali podsumowania wyników konkursów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo w ZSP nr 2 w dniu 27.05.2014 r.

 

Podczas przerwy w zmaganiach konkursowych Koło Teatralne G nr 5 pod kierunkiem p. Hanny Kuźbik wystawiło inscenizację „Małego Księcia” A.de Saint-Exupery, na zakończenie zaś uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Magdaleny Grzybowskiej bawili widownię obradami bogów na Olimpie, nawiązując do treści książki R. Riordana: „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. 

Mamy nadzieję, że wbrew opiniom sceptyków, udowodniliśmy kolejny już raz, że są wśród nas ludzie „pozytywnie zakręceni”, dla których literatura i czytanie to ciągle wartości nadrzędne i niezbędne w życiu.

 

                                                        Urszula Jankowska