Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2012/2013 » Turniej czytelniczy dla klas IV

Turniej czytelniczy dla klas IV

Turniej czytelniczy klas 4

„Czytać każdy może"

 

         24.05.2013 r. w Czytelni Multimedialnej odbyła się druga edycja turnieju czytelniczego dla  klas 4 pt. „Czytać każdy może" przygotowanego przez nauczycieli bibliotekarzy i nauczyciela j. polskiego panią  Dominikę Pietraszewską. Celem konkursu,  jest zainteresowanie czwartoklasistów literaturą spoza obowiązkowego kanonu lektur. Konkurs odbywa się cyklicznie, co 2 miesiące.

W obecnej edycji obowiązywała znajomość trzech książek: „Ida sierpniowa" Małgorzaty Musierowicz;  „Wielka wyprawa Ciumków" Pawła Beręsewicza oraz „Wakacje z duchami" Adama Bahdaja. Trzyosobowe drużyny z klas: 4a, 4b,4c i 4d odpowiadały na wylosowane pytania.

Zwyciężyła klasa 4a, drugie miejsce zajęła klasa 4c i trzecie - klasa 4d. Klasy otrzymają dyplomy, a uczestnicy drobne nagrody ufundowane przez bibliotekę szkolną.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w trzeciej edycji turnieju, która odbędzie się w czerwcu.  (Wykaz książek znajduje się w bibliotece).

Urszula Jankowska