Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2019/2020 » Zajęcia doświadczalne w klasie 0b

Zajęcia doświadczalne w klasie 0b

30.01.2020 r. klasa 0b miała zorganizowane zajęcia doświadczalne "Ciecz nienewtonowska". Było to doskonałe ćwiczenie sensoryczne dla dzieci. Rewelacyjna zabawa, która pozwala poznać prawa fizyki rządzące światem... i je łamać! Ciecz nienewtonowska zachowuje się jak ciało stałe, gdy dostarczymy jej energii. Kiedy wobec niej użyjemy siły (na przykład uderzając o powierzchnię), kiedy nasze ruchy są odpowiednio szybkie i mocne, płyn będzie twardnieć, kruszyć się i przypominać substancję stałą. Natomiast kiedy obchodzimy się z nią delikatnie- rozpływa się. Zabawa się dzieciom niezwykle podobała! Zachęcamy do wykonania jej z dziećmi w domu (mąka ziemniaczana połączona z wodą).

Monika Staważ

Komunikaty