Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2018/2019 » Zdrowe odżywianie - spotkanie z dietetykiem.

Zdrowe odżywianie - spotkanie z dietetykiem.

Dzieci dowiedziały się czym jest zdrowe odżywianie, zapoznały się z piramidą żywienia, omówione zostały jej poszczególne piętra oraz co powinno znaleźć się w naszej diecie i jak często należy spożywać dane produkty. Dostaliśmy także rady żywieniowe - ile powinniśmy spożywać posiłków w ciągu dnia, że należy unikać słodyczy, zastępować je zdrowymi przekąskami oraz informacja o tym by ograniczyć spożywanie soli a także jak ważną rolę pełni picie wody. Kolejnym punktem, który przysporzył dużo emocji były zagadki - zdrowy ogródek. Za ich odgadnięcie była nagroda w postaci naklejki. Dzieci również badały zawartość cukru w popularnym napoju - coca coli. Na własne oczy mogły się przekonać jak duża ilość cukru się tam znajduje. Na koniec na dzieci czekał miły poczęstunek, który składał się z różnego rodzaju orzechów oraz suszonych owoców. Miłą niespodzianką były także zakładki do książek, naklejki oraz kolorowanki, które dostało każde dziecko po zakończeniu zajęć.

Komunikaty