Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2018/2019 » "Na niebiesko dla autyzmu"

"Na niebiesko dla autyzmu"

Dzieci z 0a, 0b i 0c poznały chłopca z autyzmem o imieniu Kacper - bohatera książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt."Kosmita", a 2 kwietnia spotkały się na wspólnych obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Było oglądanie krótkiego filmu tematycznego, zabawy pozwalające doświadczyć jak Kacper odbiera codzienne sytuacje, wykonywanie okolicznościowych plakatów, a przede wszystkim pokaz mody "Na niebiesko" na znak solidarności i akceptacji osób z autyzmem. Nasze wsparcie wyraziliśmy również przez motyw niebieskich serc. Duże umieściliśmy w oknach sal, a małe serduszka dzieci zabrały do domu, aby prowokować do rozmów i dzielenia się wiedzą o tym, jakie zachowania wspierają osoby z autyzmem.
Niech z każdym dniem świat staje się bardziej przyjazny dla osób z autyzmem!

Komunikaty