Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2018/2019 » Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w klasie 0b

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w klasie 0b

Z tej okazji uczniowie zjedli śniadanie z zasłoniętymi oczami, aby przekonać się jak ciężko jest funkcjonować osobom niewidomym. Następnie wszyscy wysłuchali opowiadania "Leo i Nela" z serii "Bajki bez barier" dotyczącego niepełnosprawności ruchowej. Uczniowie chętnie dyskutowali na poruszane tematy, m.in. na temat właściwego zachowania wobec osób z różnymi niepełnosprawnościami. Dzieci miały również do wykonania trudne zadania: pierwszym było wysłuchanie słowa wypowiedzianego przez kolegów z zatkanymi uszami, drugim - rozpoznanie drugiej osoby jedynie za pomocą dotyku, trzecim - rysowanie bez pomocy rąk. Na koniec cała klasa wykonała dwie prace plastyczne symbolizujące temat dnia. Mamy nadzieje, że zajęcia pomogły dzieciom chociaż w małym stopniu zrozumieć sytuację osób z niepełnosprawnością oraz uwrażliwiły ich na problemy innych ludzi.

Zuzanna Sumiła
Magdalena Jankowska

Komunikaty