Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2018/2019 » Dzień Piekarza w klasie 0a

Dzień Piekarza w klasie 0a


Z tej okazji klasa 0a rozmawiała, na czym polega praca piekarza. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z tematem zajęć, poznały różne przysłowia o chlebie a także wysłuchały opowiadania Czesława Janczarskiego pt. "Żyto i chleb" oraz legendy o chlebie. Obejrzeliśmy wspólnie historię „Od ziarenka do bochenka" i poznaliśmy, z czego robiony jest chleb. Od teraz znamy różnego rodzaju zboża oraz wiemy jak wyglądają młyny, w których powstaje mąka. Oprócz tego dzieci zapoznały się z nazwami narzędzi wykorzystywanych do pieczenia chleba a także z ich ilustracjami. Ponadto obejrzały film pokazujący proces pieczenia chleba. Wspólnie został wykonany także plakat, na którym dzieci wyklejały szarym papierem dużego rogala.

Patrycja Orankiewicz

Komunikaty