Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2018/2019 » DZIEŃ DINOZAURA w klasie 0a

DZIEŃ DINOZAURA w klasie 0a

Z dużym zainteresowaniem dzieci słuchały i oglądały prezentację multimedialną podczas, której rozmawialiśmy o pracy paleontologa, dzieci poznały także historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Szukaliśmy także odpowiedzi na wiele ciekawych pytań m.in. Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Czym się żywiły wielkie jaszczury? Dlaczego wyginęły dinozaury? Szybko okazało się, że dzieci wiele wiedzą na ten temat i mają wśród dinozaurów swoich ulubieńców. Na zakończenie Dnia Dinozaura dzieci wykonywały grupową pracę plastyczną, która sprawiła im dużo radości, a jej efekt okazał się naprawdę spektakularny - co można zobaczyć na zdjęciach.

Patrycja Orankiewicz

 

Komunikaty