Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2018/2019 » Dzień Dentysty w klasie 0a

Dzień Dentysty w klasie 0a

Poruszyliśmy ważne zagadnienia takie jak: Z czego składa się ząb? Jakie rodzaje zębów posiada człowiek? Czym się różnią zęby mleczne od stałych? Jak prawidłowo i ile razy należy szczotkować zęby ? Co zdrowego jeść? Jakie produkty szkodzą naszym zębom? Co to jest „próchnica"? Kiedy chodzić do dentysty? Co oznacza "profilaktyka"? Podczas zajęć obejrzeliśmy prezentację multimedialną, wysłuchaliśmy opowiadania "O Jurku, którego bolał ząb" - H.Kunzel, Ch. Unzner-Fischer, odgadywaliśmy różne zagadki związane z higieną jamy ustnej, zrobiliśmy ciekawe karty pracy oraz wykonaliśmy wspólny plakat.
Dzieci były bardzo zaangażowane w pracę, chętnie słuchały podawanych informacji a wszystko po to, aby ich ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

Patrycja Orankiewicz

Komunikaty