Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2018/2019 » Doświadczenia z magnesami czyli listopadowe Labolo w kl. 0

Doświadczenia z magnesami czyli listopadowe Labolo w kl. 0

Tym razem dzieci sprawdzały jakie właściwości ma magnes i jak wyglądają linie pola magnetycznego.
Na bazie doświadczeń wykonywanych w małych zespołach dzieci dowiedziały się, że każdy magnes ma dwa bieguny, które zachowują się wobec siebie w określony sposób - bieguny jednakowe odpychają się, a różne przyciągają. Zerówkowicze zbadali również to, jak magnesy oddziałują na inne przedmioty. Ponadto sprawdzili jak działa kompas, mieli okazję samodzielnie wykonać igłę magnetyczną i przetestować, czy ona również wskaże im kierunek północny, a także obserwowali jak opiłki żelaza układają się wzdłuż linii pola magnetycznego.

Takie zdobywanie wiedzy bardzo podobało się naszym eksperymentatorom 

Wychowawcy zerówek

Komunikaty