Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2018/2019 » 22 marca - ŚWIATOWY DZIEŃ WODY w klasie 0a

22 marca - ŚWIATOWY DZIEŃ WODY w klasie 0a

Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Aby dowiedzieć się, o czym będziemy dzisiaj mówić dzieci dostały różne zagadki słuchowe m.in. odgłosy szumu fal, płynącej wody z kranu, padającego deszczu, fontanny. Rozmawialiśmy komu i do czego potrzebna jest woda, staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie „Jak możemy oszczędzać wodę?”. Dzieci wykonały piękne opaski na głowę, by mogły nam towarzyszyć podczas tego dnia. Jednak najwięcej radości sprawiło im wytwarzanie „Wesołych bąbelków” poprzez wprowadzenie wody w ruch za pomocą słomki. Sprawdzaliśmy także „Co pływa a co tonie?” i rozmawialiśmy, dlaczego jedne przedmioty pływają, a inne toną. Na zakończenie zajęć grupa wykonała plakat. Każdy odcisnął na nim swoją dłoń i tym samym zobowiązał się do oszczędzania wody :)

Patrycja Orankiewicz

Komunikaty