Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2017/2018 » Wycieczka do Dyniolandu

Wycieczka do Dyniolandu

Podróż do Dyniolandu w Wieliszewie odbyliśmy autokarem. Na miejscu gospodarze poprowadzili dla nas wykład o dyni, jej historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych oraz zastosowaniu kulinarnym. Dowiedzieliśmy się czym są tykwy- kuzynki dyni z krajów egzotycznych, mieliśmy także okazję degustacji pysznej zupy dyniowej oraz soków jabłkowo-dyniowych. Spacerowaliśmy po polu dyniowym, na którym rośnie około 60 gatunków dyń w tym dynia gigant ważąca ponad 300 kg. Bawiliśmy się w słomianym labiryncie oraz oglądaliśmy i karmiliśmy zwierzęta w mini zoo. Dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe.
Dziękujemy bardzo Rodzicom, którzy pomagali nam w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Dorota Huczko
Magdalena Jankowska

Komunikaty