Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2017/2018 » Ob z wizytą w Muzeum Historycznym w Legionowie

Ob z wizytą w Muzeum Historycznym w Legionowie

Wystawa dotyczyła tematu - "W krainach lodu i książek - rzecz o Alinie i Czesławie Centkiewiczach". Poznaliśmy historie dalekich wypraw Państwa Centkiewiczów na tereny polarne, gdzie pisarze doświadczyli wielu przygód, które stały się motywami licznych książek dla dzieci. Omówiliśmy niezbędny ekwipunek I Polskiej Wyprawy Polarnej, na którą wyruszył Czesław Centkiewicz w 1932 roku na Wyspę Niedźwiedzią. Obejrzeliśmy film animowany pt. "Zaczarowana zagroda", a na koniec zbudowaliśmy wspólnie igloo, w którym przez chwilę mogliśmy pomieszkać.
W drodze powrotnej zaszliśmy do cukierni, więc dzień zakończyliśmy na słodko:)

Wychowawca klasy 0b
Dorota Huczko

Komunikaty