Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2013/2014 » Klasa 0b na wycieczce w Warszawie

Klasa 0b na wycieczce w Warszawie

26 maja 2014 wybraliśmy się do Teatru Lalka w Warszawie, na spektakl "Słoń i kwiat" w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2014. Spektakl opowiada historię słonia, który niestety urósł tylko na 5 cm i jego równie wyjątkowego towarzysza, chodzącego a nawet biegającego kwiatka, który zostaje przyjacielem słonia. Spotykają oni na swej drodze różnych bohaterów,
z którymi prowadzą rozmowy o sensie życia, potrzebie przygody, niespełnionych marzeniach i tajemnicy przyjaźni.
Po spektaklu uczestniczyliśmy w spotkaniu z reżyserem oraz w zabawach przeprowadzonych przez animatorów z teatru. Po wyjściu z teatru zostaliśmy zaproszeni do zabawy w specjalnej Strefie Dziecka, gdzie z rozstawionych przed PKiN kolorowych kloców mogliśmy tworzyć fantazyjne budowle i rzeźby. Każdy uczestnik Strefy Dziecka otrzymał kolorowy balonik ze swoim imieniem oraz mógł złożyć podpis lub odrysować ręce, zostawiając swój ślad w specjalnej „Alei Gwiazd".
Po wspaniałej zabawie wjechaliśmy na XXX-te piętro Pałacu Kultury i Nauki,
aby z tarasu widokowego podziwiać piękna panoramę Warszawy.
To był dzień pełen wrażeń.

Edyta Degiel-Pergół

Komunikaty