6 latek w szkole » Aktualności » 2012/2013 » Wiosenny kącik przyrodniczy

Wiosenny kącik przyrodniczy

Zbliżająca się wiosna zachęciła uczniów z klasy 0a do  założenia kącika przyrody. Dzieci wspólnie z panią przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, watę, nasiona, wodę itp. Następnie same posiały rzeżuchę,  sałatę, cebulę. Wyhodowane nowalijki wykorzystamy  do zrobienia wiosennych kanapek, które są źródłem witamin. W doniczkach posadziły tulipany. Uczniowie z niecierpliwością czekają, kiedy pojawią się zielone roślinki.

Ewa Krawiecka

Pożegnanie

czwartek, 11 grudnia 2014
Pożegnanie
Zapewniamy opiekę

środa, 10 grudnia 2014
"Poznajemy postać Oskara Kolberga"

piątek, 14 listopada 2014
Międzyszkolny Konkurs Szkół Podstawowych

pt. „Poznajemy postać Oskara Kolberga (1814-1890)" pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo dla uczniów klas IV-VI
Termin:
11 lutego 2015 roku (środa) o godzinie 10:00;
Etap szkolny: 10 grudnia 2014 roku (środa) w bibliotece szkolnej
Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłoszenie się do biblioteki (do 19 listopada 2014r. )
Materiały konkursowe obejmują:

-podstawowe informacje na temat biografii i działalności etnograficznej O. Kolberga;
-słownik pojęć takich jak: folklor, etnografia, etnograf;
-informacje na temat kultury ludowej XIX - wiecznej wsi, to jest wybranego słownictwa, zagadek, przysłów, wróżb, przesądów, zwyczajów, wierzeń i baśni („O kogucie", „Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle", „Bogata lipa", „O sierotce, która stała się panią", „O pysznej i ukaranej księżniczce", „O chłopu w niebie", „O śmierci", „Pożytek soli" - bajki opublikowane są na stronie internetowej bajka.pl)

Wszystkie materiały konkursowe wraz z przykładami ćwiczeń dostępne są na blogu edukacyjnym organizatora konkursu o adresie: