Znajdujesz się w:
6 latek w szkole » Aktualności » 2012/2013 » Wiosenny kącik przyrodniczy

Wiosenny kącik przyrodniczy

Zbliżająca się wiosna zachęciła uczniów z klasy 0a do  założenia kącika przyrody. Dzieci wspólnie z panią przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, watę, nasiona, wodę itp. Następnie same posiały rzeżuchę,  sałatę, cebulę. Wyhodowane nowalijki wykorzystamy  do zrobienia wiosennych kanapek, które są źródłem witamin. W doniczkach posadziły tulipany. Uczniowie z niecierpliwością czekają, kiedy pojawią się zielone roślinki.

  Ewa Krawiecka

Komunikaty

ROZKŁAD LEKCJI I PRZERW W DNIU 15 GRUDNIA 2016R. (CZWARTEK)

sobota, 10 grudnia 2016
ROZKŁAD LEKCJI I PRZERW W DNIU 15 GRUDNIA 2016R. (CZWARTEK)
1. 8.00 - 8.35
2. 8.40 - 9.15
3. 9.20 - 9.55
4. 10.00 - 10.35

PRZERWA OBIADOWA DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ
10.35 - 11.00
5. 11.00 - 11.35

PRZERWA OBIADOWA DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM
11.35 - 12.00

6. 12.00 - 12.35
7. 12.40 - 13.15
8. 13.20 - 13.55
9. 14.00 - 14.35

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Maraton Pisania Listów Amnesty International

poniedziałek, 5 grudnia 2016

10 grudnia w sobotę w godzinach 11-17 zapraszamy na Maraton Pisania Listów. Corocznie w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka piszemy listy, aby pomóc więźniom sumienia i osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku osób, których prawa człowieka zostały złamane. 

Zapraszamy.

Wszystkie Kolory Świata

Wszystkie Kolory Świata

poniedziałek, 21 listopada 2016
Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Unicef „Wszystkie Kolory Świata".
W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką - będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.
Laleczki będzie można przynosić do końca stycznia 2017 r. Na początku lutego rozpoczniemy sprzedaż laleczek, a zebrane pieniądze zostaną przekazane Unicef.
„Pomaganie przez ubranie”

„Pomaganie przez ubranie”

piątek, 21 października 2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w całorocznej akcji „Pomaganie przez ubranie”, będącej pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

Akcja ma na celu propagowanie działań ekologicznych i charytatywnych zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Odzież można wrzucać do specjalnie oznaczonego pojemnika, który znajduje się przy wejściu dla klas I-III.

Nagrodą w konkursie dla szkoły, która zbierze najwięcej surowców w przeliczeniu na jednego ucznia są pomoce multimedialne.

Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji, koordynatorami akcji jest pedagog i psycholog szkolny.

Regulamin